Nové umělecké techniky

Ve školním roce 2017/2018 škola realizovala projekt programu Erasmus+, který byl zaměřen na mezinárodní odborné stáže žáků a pedagogických pracovníků. 

Projekt „Nové umělecké techniky“ obsahoval dvě odborné stáže žáků a to v Seville (Španělsko) a v Hodruša-Hamré (Slovenská republika) v délce 20 dní včetně cesty. Celkový počet zapojených žáků bylo 16 a 2 pedagogičtí pracovníci. 

V měsíci listopadu 2017 odjela vybraná skupina 9 žáků na partnerskou školu Escuela de Arte de Sevilla, aby v rozsahu 18 dní získávala nové znalosti a dovednosti v oboru Mozaika a skleněná vitráž. 

V období od 28. 1. do 16. 2. 2018 se uskutečnila odborná stáž na partnerské škole Súkromná stredná umelecká škola na Slovensku. 7 vybraných žáků bylo seznámeno s oborem Plošné a plastické rytí, který zahrnoval zvolenou techniku a to ruční rytí kovů a výrobu grafiky z mědirytu.

Součástí projektu „Nové umělecké techniky“ byl i profesní rozvoj pedagogických pracovníků, z nichž jeden získával nové znalosti z oboru Plošné a plastické rytí na partnerské škole v Hodruša-Hamré a druhý na partnerské škole Escuela de Arte de Sevilla v oboru Mozaika.

Cílem odborné stáže je zlepšení dovedností, znalostí a kompetencí osob v počátečním odborném vzdělání a žák kromě získání jedinečných zkušeností, znalostí a dovedností obdrží: Certifikát ECVET od partnerské školy, Europass mobility, Europass  dodatek k osvědčení.Menu:


 

Copyright AVEART Střední soukromá umělecká škola a základní umělecká škola Ostrava