Umění 2021

Projekt spolupráce - partnerství škol Erasmus+ 

Projekt „Umění“ vznikl v návaznosti na velmi přínosné výsledky a výstupy projektu „Live Art“ (partnerství škol) realizovaném ve školních letech 2017/2018 a 2019/2020. Cílem projektu je navzájem si předat odborné dovednosti a kompetence ve vybraných uměleckých technikách: filigránová technika a práce s velkoplošným tabletem na oboru Grafický design. Předání těchto dovedností a znalostí proběhne několika formami a to on-line komunikací mezi žáky a pedagogy v platformě etwinning, krátkodobou mobilitou žáků a odborných pedagogů a společnou výstavou vytvořených prací. Realizace projektu od 1.12.2020 do 30.11.2021.

V rámci projektových aktivit bude uskutečněna vzájemná krátkodobá mobilita žáků a pedagogů partnerských škol naplánována na září 2021 (pokud to umožní situace Covid-19) v délce 12 dní.

Mobility na škole AVE ART Ostrava se zúčastní 11 žáků a 2 odborní pedagogové partnerské školy, kteří budou získávat nové poznatky a dovednosti v oboru Grafický design se zaměřím na práci s velkoplošným tabletem.

Mobilita žáků AVE ART se uskuteční na škole Súkromná škola uměleckého priemyslu v Hodruši–Hámre a je určena pro 10 žáků a odborného pedagoga, kteří se zaměří na získávání znalostí a dovedností z oblasti filigránové techniky. Tato zlatnická technika spočívá v ozdobném splétání zlatých nebo stříbrných drátů. Na Slovensku se tato metoda využívá pro výrobu zdobných knoflíků, řetízků, spon, apod. Takto zhotovené předměty se dají použít na výrobu náušnic, přívěsků nebo broží.  

Vybraní žáci na mezinárodní mobilitu v rámci projektu „Umění “ školního roku 2021/2022

Číslo

Příjmení

Jméno

Obor

1.

Sedláčková

Tereza

Průmyslový design

2.

Pohludka

Jakub

Grafický design

3.

Fedičová

Karolína

Průmyslový design

4.

Kočí

Patricie

Průmyslový design

5.

Csatová

Anežka

Průmyslový design

6.

Szostek

Jan

Umělecké kovářství

7.

Gřešek

Michal

Umělecké kovářství

8.

Pěronková

Veronika

Grafický design

9.

Kurečková

Kristýna

Grafický design

10.

Hanuš

Boris

Umělecké kovářství

 

Informační schůzka 7. 6. 2021 od 14.00 do 16.30 hod v učebně Jazyka anglického.

 

Výběr účastníků byl stanoven tříčlennou komisí dle vyhlášených kritérií.

Hrazeno: ubytování, strava, doprava, pojištění

Záměrem projektu je zvýšení kvality vzdělávání a rozvoj mezinárodní spolupráce směrující k naplňování nastavených cílů Evropského plánu rozvoje partnerských škol.Menu:


 

Copyright AVEART Střední soukromá umělecká škola a základní umělecká škola Ostrava